Türk Medeni Hukuku’na göre 2 çeşit boşanma bulunmaktadır. Çekişmeli ve çekişmesiz boşanma olarak adlandırılan bu boşanma türlerinin her ikisi de eşler için maddi ve manevi olarak zorlu bir sürece sebep olmaktadır. Bu nedenle eşlerin her ikisi de boşanma süreçlerini mümkün olan en rahat şekilde atlatabilmek için anlaşmalı boşanma avukatı Ankara hizmetlerimizden kolaylıkla faydalanabilirler. Boşanma sürecini bu konuda uzman bir avukat ile birlikte tamamlamak çiftler adına bu sürecin çok daha kolay ve bilinçli bir şekilde atlatılmasını sağlayacaktır.

Anlaşmalı yani çekişmesiz boşanmalar çekişmeli boşanmalar göre çok daha kısa süre içerisinde ve kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir. Eğer eşinizle boşanmanız için gerekli olan birçok konuda anlaşma sağlayabildiyseniz anlaşmalı boşanma avukatı Ankara hizmetlerimizden faydalanarak kısa süre içerisinde protokolünüzü hazırlayabilir ve boşanma dilekçeniz ile birlikte aile mahkemesine başvurarak boşanma işlemlerinizin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Boşanma dilekçesi ve boşanma protokolünüzün hazırlanabilmesi için anlaşmalı boşanma avukatı Ankara hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Dilekçeniz ve protokolünüz avukatlarımızın yardımı ile detaylı bir şekilde hazırlanır ve her iki tarafında anlaşma şartlarına uyması özenli bir şekilde sağlanır. Boşanma sebebinizi belirttiğiniz boşanma dilekçenizi hazırlarken boşanma sebebi detaylı bir şekilde belirtilmelidir. Dilekçeye ek olarak son derece detaylı bir şekilde hazırlanmış olan boşanma protokolü de başvuru sırasında teslim edilmelidir.

Anlaşmalı Boşanma

Boşanma anlaşmasında ödenecek bir tazminat veya nafaka bulunuyorsa miktarı, tarafların ortak bir çocuğu varsa velayetinin kimde kalacağı, evlilik süresinde edinilmiş gayrimenkul ve menkullerin nasıl paylaşılacağı son derece detaylı bir şekilde belirtilmelidir. Boşanma anlaşmanızı anlaşmalı boşanma avukatı Ankara hizmetlerimizden yararlanarak, profesyonel bir şekilde hazırlatabilir, ileride herhangi bir problem yaşamamanızı garanti altına alabilirsiniz.

Hazırlanmış olan boşanma protokolü mahkeme sırasında hakim tarafından uygun görülürse çiftin boşanması hakim tarafından kabul edilecektir. Eğer anlaşmadaki bazı maddeler hakim tarafından onaylanmazsa değiştirilir. Değiştirilen maddeleri her iki tarafta kabul ediyorsa boşanma resmi olarak onaylanır.

Evliliklerini sonlandırmaya karar veren çiftler için oldukça sıkıntılı bir süreç olan boşanma sürecini olabilecek en rahat şekilde atlatabilmeniz için anlaşmalı boşanma avukatı Ankara hizmetlerimizden sizde faydalanabilirsiniz.

One Response to Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatı,boşanma avukatı ankara,ankarada boşanma avukatı,ankarada en iyi boşanma avukatı gibi kelimeler arama motorlarında sıklıkla aratılan kelimelerdir. Bunun sebebinin müvekkillerin duydukları hadiseler nedeniyle en iyi avukatı bulma arzuları olduğunu düşünüyorum. Ayrıca çoğu zaman çekişmeli boşanma davaları,nafaka,velayet gibi ek davalar gerektirdiği için müvekkiller en deneyimli ve tecrübeli avukatı bulmaya çalışmaktadırlar. Gerçekten de Ankara çok fazla boşanma davasının görüldüğü bir ilimizdir. Ve boşanma davaları,gerek anlaşmalı olsun gerek çekişmeli olsun mutlaka deneyim gerektirir.
FAYDALI SİTELER

Ankarada açacağınız boşanma davası anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olacak?

Açacağınız dava çekişmeli mi anlaşmalı boşanma mı olacak? Velayet meselesi,nafaka meselesi ve mal paylaşımı gibi meselelerde karar kıldınız mı? Zorlu geçebilme ihtimali olan bir çekişmeli boşanma davasına psikolojik olarak hazır mısınız?